MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 8078015

nr 807 8015

MIRROR

Victorian style, height: 166, wear, damages.

Nyrokoko, höjd: 166

Condition: slitage, skador

2000

SEK 3000

Monday February 11 2013
at 20:19:47

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.